معاون گردشگري کشور از اماکن اقامتی استان قم بازدید کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون گردشگري سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در سفر یک روزه به استان قم به همراه هیاتی از کارشناسان گردشگری از تعدادی اماکن اقامتی در این استان بازدید کرد.
به گزارش اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قم، مرتضی رحماني موحد در بازدید از این اماکن اقامتی اظهار داشت: استان قم با حضور زائران از کشورهای مختلف دارای ظرفیت گسترده ای در حوزه گردشگری است.
وی افزود: مدیران اماکن اقامتی باید خدمات شایسته ای را برای جذب رضایت زائران ارایه کنند همچنین ساماندهی زائران عراقی در این استان ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه این بازدید ها سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم به ارائه گزارشی از وضعیت اماکن اقامتی استان ارایه کرد و گفت: در استان قم بیش از 400 واحد تاسیسات گردشگری از مسافران پذیرایی می کند که از این تعداد 51 واحد هتل و هتل آپارتمان، 54 واحد مهمانپذیر، 90 واحد مجتمع گردشگری بین راهی، 140 خانه مسافر و سایر واحدهای پذیرایی فعال هستند.
سید مهدی اشکوری افزود: همچنین این معاونت به جذب مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در توسعه تاسیسات گردشگری پرداخته است و از آنها حمایت می کند.
وی از فعالیت تعدادی از اماکن اسکان غیر مجاز مسافر در این استان خبر داد و گفت: طی بازدید کارشناسان نظارتی و تماس های مردمی متوجه فعالیت های واحدهای غیرمجاز بدون پروانه بهره برداری شدیم که جهت پلمب به اداره کل اماکن فرماندهی انتظامی قم گزارشی ارایه کردیم.>