استان قم ظرفیت خوبی در توسعه گردشگری دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: استان قم ظرفیت خوبی در عرصه گردشگری دارد که باید  با استفاده از فرهنگسازی رسانه ای از این ظرفیت ها استفاده کرد.
 
به گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، عیسی رضایی روزپنجشنبه دربازدید از خبرگزاری فارس استان قم به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: استان قم به علت وجود حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و مراکز علمی روزانه شاهد حضور بسیاری از زائران از سراسر کشور و کشورهای خارجی است که این ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری است.
وی افزود: نقش رسانه در توسعه فرهنگ گردشگری با معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری و صنایع دستی موثر است.
رضایی ادامه داد: این اداره کل آماده ارتباط متقابل با رسانه ها در منعکس کردن و معرفی جاذبه های گردشگری است تا بتواند از این طریق زیرساخت‌های گردشگری را در قم تقویت کند.
وی افزود: 
وی خاطر نشان کرد: نقش خبرگزاری فارس به عنوان یک رسانه مرجع در فرهنگ سازی جاذبه های گردشگری موثر است.
در ادامه این نشست سید جواد اشرفی مدیر دفتر خبرگزاری فارس در قم نیز با اشاره به اینکه سرمایه‌ گذاران نیازمند حمایت نهادهای مختلف است، گفت: در استان ستاد عالی حمایت از سرمایه‌گذاران شکل گرفت ولی با تغییر مدیریت‌ها این ستاد کارکرد خود را ندارد.
وی افزود: با تقویت زیرساخت‌ها و حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری، مدت زمان ماندگاری مسافران در این استان افزایش میابد و این امر موجب توسعه استان می شود 
اشرفی ابراز امیدواری کرد: با تعامل همکاری های رسانه ای در خصوص حمایت از سرمایه‌ گذاران وحدت رویه شکل بگیرد و موانع سرمایه ‌گذاری در استان برطرف شود.
مدیر دفتر خبرگزاری فارس در قم  ادامه داد:  میزان ماندگاری زائران در قم پایین است، تصریح کرد: باید که این مهم منجر به توسعه استان خواهد شد.