15 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان قمی ارایه می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از ارایه تسهیلات 15 میلیارد ریالی به هنرمندان قمی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم،  مهدی نصر اصفهانی با اشاره به تفاهمنامه سال گذشته معاونت صنایع دستی سازمان با موسسه کارآفرینی امید در سطح ملی گفت: این تفاهمنامه برای امسال نیز تمدید شد از این رو این مبلغ در جهت ایجاد اشتغال و حمایت از هنرهای دستی هنرمندان ارایه می شود.
وی افزود: این تسهیلات برای کسانی که به دنبال ایجاد اشتغال جدید، توسعه کارگاه های تولیدی، شرکت در نمایشگاه های استانی، فراملی و برون مرزی و معرفی تولیدات صنایع دستی در سطح ملی و بین المللی هستند اختصاص می یابد.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، با بیان اینکه تسهیلات به هنرمندان افزایش خواهد یافت گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده این تسهیلات افزایش می یابد و محدودیتی در ارایه تسهیلات به هنرمندان نداریم.
وی بیان داشت: هنرمندان می توانند با مراجعه به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخواست کتبی جهت دریافت تسهیلات ارایه دهند تا در اسرع وقت موضوع مورد نظر پیگیری شده و تسهیلات پرداخت شود.
نصر ادامه داد: هنرمندان استان قم در بیش از 100 رشته صنایع دستی فعالیت می کنند برخی از این رشته ها مختص به استان و بومی است که هنرمندان توانسته اند در سطح ملی بدرخشند.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته هفت میلیارد ریال به هنرمندان پرداخت شد گفت: در سال 93 به هنرمندانی که اشتغال جدید ایجاد کرده بودند این تسهیلات ارایه شد وای امسال این تسهیلات با سیاست های تشویقی و تبصره ها به اقشار مختلف از هنرمندان اختصاص می یابد.
وی خاطر نشان کرد: سال گذشته 14 نفر این تسهیلات چهاردرصدی را دریافت کردند که امسال نیز از هنرمندان دعوت می کنیم برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم ابراز داشت: این اداره کل از هنرمندان استان در عرصه های مختلف از جمله یارانه های نقدی و غیرنقدی، بیمه، معافیت های برق و گاز، معافیت های گمرکی، صادراتی، دارایی و برپایی نمایشگاه ها و سایر موارد تا از این طریق به معرفی صنایع دستی استان و اشتغال زایی هنرمندان کمک شایانی کند.