آموزش های تخصصی، اشتغال هنرمندان صنایع دستی قم را ارتقا بخشیده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: آموزش های تخصصی در حوزه های مختلف بازاریابی و برندسازی، اشتغال هنرمندان صنایع دستی قم را ارتقا بخشیده است.
به گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، عیسی رضایی روز پنجشنبهدر مراسم تودیع و معارفه معاون صنایع دستی این اداره کل با اشاره به اینکه این آموزش ها به صورت رایگان به هنرمندان ارایه شده است گفت: برای یک هزار و 300 هنرمند اشتغال زایی صورت گرفته است که  نیمی از اشتغال هنرمندان صنایع دستی به آموزش ها بر می گردد.
وی افزود: همچنین تفاهمنامه هایی با برخی از انجمن ها و نهادها امضا شده است که در راستای این همکاری ها، آموزش های تخصصی صنایع دستی به متقاضیان ارایه شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی قم، با اشاره به اینکه 15 هزار هنرمند در استان قم فعال هستند گفت: این تعداد هنرمند در 97 رشته مشغول به فعالیت هستند که از 17 رشته بومی و مختص به استان قم است.
وی افزود: ظرفیت استان در صنایع دستی فوق العاده است چراکه هنرمندان استان قم در سطح ملی و بین المللی شاخص هستند.
وی با بیان اینکه باید از ظرفیت زائران و گردشگران برای معرفی صنایع دستی باید استفاده کرد گفت: استان قم ام القرآی جهان اسلام است و روزانه شاهد حضور اقلیت های مختلف از سراسر جهان هستیم این ظرفیتی خوبی است تا با معرفی صنایع دستی بازار فروش این محصولات را فراهم سازیم.
رضایی افزود: برگزاری و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی از مهم ترین برنامه های این اداره کل است که با تعامل نهادهای مربوطه از جمله شهرداری می توانیم به معرفی صنایع دستی استان بپردازیم.
وی، ارایه تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی، شرکت هنرمندان در نمایشگاه های مختلف استانی و کشوری، بیمه هنرمندان، آموزش های تخصصی، صدور گواهینامه های هنرمندان، حمایت های مالی و معنوی از هنرمندان را از جمله دیگر اقدامات معاونت صنایع دستی قم برشمرد.
در این مراسم مهدی نصر اصفهانی معاون سابق میراث صنایع دستی قم گزارشی از عملکرد این معاونت و خدمات ارایه شده به هنرمندان ارایه کرد.
در پایان مراسم از خدمات ارزنده و شایسته مهدی نصر اصفهانی که به مدت 13 سال معاون صنایع دستی قم بودند با اهدای لوح تقدیر و تشکر شد و حسن بحرینی به عنوان سرپرست معاونت صنایع دستی قم معرفی شد.
حسن بحرینی لیسانس صنایع دستی و کارشناسی ارشد هنراسلامی از کارشناسان فنی صنایع دستی هستند که از سال 1382 در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم فعالیت می کنند.