112هزار و 43مسافر نوروزی در قم اسکان یافتند

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

مسئول کمیته اسکان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم از اسکان 112 هزار و 43 زائر و مسافر نوروزی از 25 الی 30 اسفندماه در قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، مهدی حسین نژاد با اشاره به طرح نوروزی از 25 اسفندماه تا 15 فروردین ماه سال آینده اظهار داشت: از این تعداد 19 هزار تن در واحدهای اقامتی استان از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر اسکان یافتند.
مسئول کمیته اسکان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قمبیان داشت: 56 هزار و 925 تن در مدارس قم و  15 هزار و 313 تن در سایر مراکز اقامتی از جمله میهمان سراهای ادارات، خوابگاه های دانشجویی، سالن های ورزشی و اقامت گاه های موقت و 20 هزار و 784 تن در چادرها اسکان پیدا کردند.

به گفته وی در روز 30 اسفندماه، بیشترین اسکان در استان قم با حضور 45 هزار و 752 تن مسافر نوروزی صورت گرفت که از این تعداد 14 هزار تن در واحدهای اقامتی قم اسکان یافتند.

حسین نژاد با اشاره به این که حدود 400 واحد تاسیسات گردشگری آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی است گفت: از این تعداد 35 واحدهتل، 27 واحدهتل آپارتمان، 55 واحد مهمانپذیر، 170 خانه مسافر و 97 واحد مجتمع بین راهی و پذیرایی با ظرفیت 10 هزار تخت اقامتی و پذیرایی به مسافران نوروزی خدمات رسانی می کند.

وی افزود: به صورت روزانه نیز تیم های نظارتی  با مشارکت مرکز بهداشت، اداره کل تعزیرات حکومتی و اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان قم از دفاتر خدمات مسافرتی، مجتمع های پذیرایی و بین راهی، واحدهای اقامتی، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی نظارت می کنند.

وی خاطر نشان کرد:  مسافران نوروزی می توانند با استفاده از طرح رزرواسیون آنلاین به آدرسwww.qombooking.com مکان اسکان خویش را بر اساس نوع خدمات اقامتی و پذیرایی انتخاب کنند.