ایجاد آشنایی بین ملت ها، رمز موفقیت گردشگری است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ایجاد آشنایی بین ملت ها، رمز موفقیت گردشگری است

 

توجه به تعارَف ملل و ایجاد آشنایی بین ملت ها، رمز موفقیت در سیاست گذاری های گردشگری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، حجه الاسلام و المسلمین صادقیپناه، معاون مرکز امور طلاب و خانواده جامعه المصطفی، در اختتامیه جشنواره غذای اقوام و ملل استان قم گفت: جامعه المصطفی العالمیه به عنوان نهادی که دستاورد انقلاب اسلامی است به برکت رهنمودهای مقام عظمای ولایت (مدظله) امروز یک نهاد بالنده و پُر افتخار است که در عرصه بین الملل برای ایران و برای اسلام و تشیع مایه مباهات و افتخار شده است.

او افزود: این نهاد در داخل کشور از 130 ملیت، جوانان شیفته معارف اسلامی را پذیراست و در بیش از 150 کشور خارجی حضور دارد.

او ادامه داد: جامعه المطصفی تلاش می کند با نگاه تقریبی و به دور از هر گونه افراط و تفریط تشیع انگلیسی و وهابیت انگلیسی، معارف اصیل اسلامی را به جهانیان معرفی کند و نه تنها مثل وهابیت در امنیت کشورها اختلال ایجاد نمی کند بلکه با نگاه وحدت مدار باعث اتحاد می شود.

معاون مرکز امور طلاب و خانواده جامعه المصطفی در بخش دیگری از سخنان خویش گفت: در فرهنگ اسلامی به بحث غذا اهمیت زیادی داده شده است تا جایی که خداوند در قرآن کریم می فرماید: «فانظر إلى طعامك» که در آن حوزه حلّیت غذا، آیا این غذا حلال است یا حرام؛ و بحث محتوای غذا، که این غذا از چه اجزايي تشكيل شده است، مطرح است.

او گفت: در جشنواره غذای اقوام و ملل سعی می شود شرکت کنندگان و بازدید کنندگان با تنوع فرهنگی و غذایی ملل مختلف آشنا شوند و این امر نه تنها سبب تقویت دوستی و تعمیق روابط میان ملتهای مختلف می گردد بلکه فرصت مغتنمی برای معرفی آداب، رسوم و غذاهای متنوع می باشد.

حجت الاسلام صادقی پناه با تاکید بر استقبال  خانواده‌های طلاب المصطفی از نخستین جشنواره غذای اقوام و ملل استان قم، یادآور شد: خانواده های طلاب المصطفی از 29 ملیت، مانند: تایلند، اندونزی، بورکینافاسو، آمریکا، آلبانی، یوگسلاوی، تاجیکستان و...در این جشنواره شرکت کردند.

 

.