روز جهانی گردشگری در قم با درون مایه های عاشورایی برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روز جهانی گردشگری با شعار گردشگری پایدار، ابزاری برای توسعه  با دورن مایه های مذهبی و با حال و هوای عاشورایی در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، عیسی رضایی مدیرکل این استان امروز سه شنبه 5 مهرماه 1396 گفت: روز جهانی گردشگری مطابق تقویم جهانی، هر سال در روز ۲۷سپتامبر (پنجم مهرماه) اجرا می‌شود، که امسال با دهه اول محرم، ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام تقارن پیدا کرد.

او ادامه داد: از آنجا که قم محور گردشگری مذهبی ایران به شمار می آید و بارگاه نورانی بانوی کرامت در آن قرار گرفته است تصمیم گرفته شد از این ظرفیت بالفعل برای گرامیداشت روز جهانی گردشگری استفاده شود.

 او افزود: محور توسعه استان قم گردشگری زیارتی است هر چند که نباید از قالبهای دیگر گردشگری غافل بمانیم.

 رضایی تاکید کرد: برای رسیدن به گردشگری پایدار و توسعه استان، همکاری همه دستگاه های اجرایی و تعامل با بخش خصوصی را می طلبد.

یونس عالی پور، معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم در بخش دیگر همایش روز جهانی گردشگری به توسعه زیرساخت های گردشگری بر اساس اقدامات اساسی و کار کارشناسی و حمایت از بخش خصوصی پرداخت.

در بخش پایانی این مراسم از مدیران برتر دفاتر خدمات مسافرتی، مجتمع های گردشگری و واحدهای پذیرایی، واحدهای برتر جامعه هتل و هتل آپارتمان ها و مسافرخانه های استان و همچنین تور لیدرهای برتر قم تجلیل شد.