اولین جلسه هم اندیشی انجمن ها و تشکل های صنعت گردشگری استان قم برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل میراث فرهنگی استان قم از تشکیل اولین جلسه هم اندیشی انجمن ها و تشکل های صنعت گردشگری در استان قم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، عیسی رضایی، مدیرکل این استان، امروز یکشنبه 7 آبان 96 در اولین جلسه هم اندیشی انجمن ها و تشکل های صنعت گردشگری استان قم که با حضور یونس عالی پور معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم در مجتمع گردشگری سیرنگ برگزار شد، گفت: هدف از  برگزاری این جلسه، تشکیل اتاق فکر گردشگری جهت استفاده حداکثری از ظرفیت های گردشگری استان قم و اجرای قوانین موجود، به منظور یافتن راهکار، برای باز کردن گره های صنعت گردشگری استان است.
او ادادمه داد: با وجود آنکه محور توسعه استان قم، گردشگری است، اما سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی قم در مسیر گردشگری حرکت نمی کند.
او افزود: بانک ها در اعطاء تسهیلات همراهی نمی کنند، منابع طبیعی در واگذاری زمین تعلل می کند، شهرداری در بخش عوارض همکاری نمی کند، همین طور راه و شهرسازی به نحوی و سایر ادارات نیز عملاً در مسیر توسعه استان قم با محوریت گردشگری مساعدت نمی کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی قم، گفت: رونق گردشگری در قم نیازمند همکاری فرابخشی است اما متاسفانه بخشی نگری دستگاه های اجرایی استان، آفت بزرگ گردشگری در این استان است.
رضایی ادامه داد: اتاق فکر گردشگری می تواند مشکلات موجود را احصا کند و با جمع بندی نمودن آراء و نظرات مختلف به یک راه حل مشترک دست یافت.
او تصریح کرد: اگر اتاق فکر قوی و با دبیری توانمند داشته باشیم می توان راهکارهایی را که از این جلسات استحصال می کنیم به مسئولین استانی و حتی کشوری منتقل کنیم، تا مشکلات صنعت گردشگری به مرور کمتر شود.