اتاق فکر گردشگری استان قم، تشکیل شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: تشکیل اتاق فکر گردشگری باید در استان در دستور کار مدیران صنعت گردشگری قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، یونس عالی پور، معاون هماهنگی امور زائرین استان قم، امروز یکشنبه 7 آبان 96 در اولین جلسه هم اندیشی انجمن ها و تشکل های صنعت گردشگری استان قم که در مجتمع گردشگری سیرنگ برگزار شد، گفت: براساس سند توسعه استان، اولویت قم گردشگری مذهبی است، حجم اقتصاد کشاورزی در استان تنها حدود پنج درصد است و این در حالی است که در قم آب کافی برای گسترش دامداری نیز نداریم.
او ادامه داد: بارگاه حضرت فاطمه معصومه (س) در قم موهبت الهی است، بدون شک اگر حرم این بانوی با فضیلت نبود، حوزه علمیه ای در کار نبود و حتی بسیاری از رویدادهای سیاسی و اجتماعی در تاریخ اتفاق نمی افتاد.
عالی پور با اشاره به ضرورت توجه به گردشگری فرهنگی در استان قم اظهار کرد: باید تورهایی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی استان به گردشگران ایجاد شود چرا که بسیاری از این ظرفیت‌ها حتی برای مردم شهر قم پنهان است.
او افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم باید به دنبال برگزاری جلسات هم اندیشی و هم فکری بین فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری و مدیران دولتی باشد، و تشکیل اتاق فکرگردشگری را در اولویت کاری خود قرار دهد.
معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با بیان اینکه ایجاد اتاق فکر گردشگری مطالبه او در جلسات مختلف استانی بوده است، افزود: تشکیل این اتاق اتفاق مبارکی است تا همه در کنار هم متحد شویم تا از فعالان بخش خصوصی در صنعت گردشگری حمایت کنیم.
او ضمن تشکر از جلالی نژاد، رئیس انجمن صنفی مجتمع‌های گردشگری و واحدهای پذیرایی استان قم  برای برگزاری اولین جلسه هم اندیشی در بخش گردشگری، تصریح کرد: یکی از نتایج مثبت برگزاری جلسات هم اندیشی،  تشکیل اتاق فکر گردشگری در آینده نزدیک باشد.