700 بسته آموزشی صنایع دستی در مدارس قم توزیع شد/ زنگ سفال در مدارس قم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون صنایع دستی استان قم: به منظور توسعه و ترویج رشته های بومی صنایع دستی، 700 بسته آموزشی در مدارس قم توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، حسن بحرینی، معاون صنایع دستی استان قم امروز دوشنبه 15 آبان 1396 با اعلام این خبر گفت: این بسته های آموزشی حاوی یک بسته گل رس سفالگری،  قالب هایی به اشکال مختلف و همچنین یک وردنه بود که به صورت یک جعبه بسته بندی شده به مناسبت هفته مشاغل، در مدارس ابتدایی و مهد کودک، توزیع شد.

او ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی ها صورت گرفته شده، در آینده نزدیک نیز دوره های کوتاه مدت آموزش زیورآلات سنتی و منبت چوب  به صورت کارگاه های آموزشی برای دانش آموزان برگزار خواهد شد.

او افزود: این کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان نامی استان با هدف آشنا کردن دانش آموزان و نونهالان با هنرهای ظریف و صنایع دستی و آشنایی نزدیک با پیشکسوتان هنرهای زیبا در مدارس اجرا خواهد شد.

معاون صنایع دستی قم خاطر نشان کرد: با شروع سال تحصیلی جدید نیز، زنگ سفال، در دو مدرسه ابتدایی به اجرا درآمد که با استقبال گرم دانش آموزان و اولیاء و مربیان قرار گرفت .

بحرینی ادامه داد: در زنگ سفال دانش آموزان به طور عملی با روش قالب زنی، ایجاد بافت در سفال و ساخت اشکال حجمی آشنا شدند که تعدادی از بهترین کارهای سفال دانش آموزان بعد از پخته شدن در کوره سفال پزی، در محل نگارخانه معاونت صنایع دستی استان قرار گرفت تا مورد بازدید عموم قرار گیرد.

او در پایان تصریح کرد: با توجه به استقبال دانش آموزان از کارگاه های زنده سفال، پیشنهاد می شود سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با همکاری وزارت آموزش و پرورش  زنگ سفال را در تمام مدارس ابتدایی اجرایی کنند تا آشنایی با صنایع دستی در ساختار فرهنگی جامعه، نهادینه شود.