مراتب ثبت 4 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار قم ابلاغ شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در چهار نامه جداگانه به استاندار قم مراتب ثبت چهار اثر فرهنگی‌تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد.

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در چهار نامه جداگانه به سیدمهدی صادقی استاندار قم مراتب ثبت چهار اثر فرهنگی‌تاریخی را در فهرست آثار ملی ابلاغ کرد.

در یکی از نامه‌های رئیس سازمان میراث‌فرهنگی که امروز سه‌شنبه 30 آبان 96 به استاندار قم ارسال شده آمده است:

«در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی ”ایستگاه راه‌آهن قم“ واقع در استان قم، چهارراه غفاری، خیابان ایستگاه که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌شماره 31835 مورخ 96/7/15 در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده، ابلاغ می‌گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت وبازسازی اثر صرفا با تایید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایید.»

او همچنین در نامه‌هایی مشابه به استاندار قم مراتب ثبت سه اثر فرهنگی‌تاریخی دیگر را اعلام کرد که به شرح زیر است:

 - ”خانه علامه راد“ واقع در شهر قم، 45 متری عمار یاسر، پلاک 54 به شماره 31838 در تاریخ 1396/7/15

- ”مسجد کوچه باغ“ واقع در شهر قم، بلوار حرم تا حرم، جنب پارکینگ شرقی حرم به شماره 31837 در تاریخ 1396/7/15

- ”خانه منادی“ واقع در شهر قم، 45 متری عمار یاسر، کوچه 18، پلاک 86 به شماره 31836 در تاریخ 1396/7/15