کمپین تخصصی صادرات خرده‌فروشی صنایع دستی در استان قم آغاز به کار کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

طی مراسمی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  قمکمپین تخصصی صادرات خرده‌فروشی صنایع دستی در استان قم آغاز به کار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، صبح امروز همایش خرده‌فروشی صادرات صنایع دستی با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری،معاون پست استان قم، هنرمندان صنایع دستی و شرکت زودل برگزار و طی آن کمپین تخصصی صادرات خرده‌فروشی صنایع دستی آغاز به کار کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم در این همایش گفت:کشورها برای شناساندن خود باید جاذبه‌های مختلف فرهنگی، طبیعی، تاریخی و هنری خود را به دیگران ارائه کنند که در این بین جاذبه‌های هنری اهمیت زیادی دارد که مهمترین آن صنایع و هنرهای دستی می‌باشد که همواره مورد توجه افراد و گردشگران بوده است.

او ادامه داد: صنایع دستی یک هنر است، و یک توریست زمانی که وارد کشوری می‌شود برای آنکه ذهنیت و شناخت خود را از آن کشور تکمیل کند، به سراغ هنرهای آن کشور به خصوص هنرهای دستی می‌رود تا با تهیه آن به عنوان سوغات و یادگاری به همراه خود ببرد.

او افزود: در ایران ظرفیت‌های بسیار خوبی در عرصه تولید صنایع دستی داریم که بیش از ۳۰۰رشته شغلی مرتبط با صنایع دستی در کشور وجود دارد که در استان قم نیز ۷۰رشته از این ۳۰۰رشته صنایع دستی فعال است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: برخی از صنایع دستی در قم از جمله منبت‌کاری، انگشتر سازی در کشور سرآمد است و هنرمندان بسیاری در این زمینه‌ها مشغول به فعالیت هستند.

رضایی افزود: مشکل اصلی حوزه صنایع دستی، عرضه محصولات است که استفاده از شیوه ها و فن‌آوری‌های روز دنیا در امر تجارت الکترونیک، باعث بهبود و پیشرفت فروش محصولات، نسبت به روش های سنتی می شود و با استفاده از ابزارهای الکترونیکی می توان بسیاری از محدودیت ها را از پیش رو برداریم.

او افزود: امروز بازار آنلاین نقش مهمی در ارتقای فروش محصولات دارد و با توجه به ظرفیت‌های صنایع‌ دستی استان می‌توانیم با مشارکت فعالان تجارت الکترونیک شاهد فروش بهتر محصولات صنایع‌دستی قم در داخل و خارج از کشور باشیم

رضایی در پایان تصریح کرد: هدف از برگزاری کمپین صادرات خرده فروشی، کمک به فروشگاه های کوچک و متوسط برای افزایش فروش از طریق ورود به بازارهای جدید بین‌المللی و صادرات است که با محوریت صنایع دستی صورت می پذیرد.