پرداخت یک میلیارد تومان یارانه تسهیلات گردشگری در قم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قم از پرداخت یک میلیارد تومان یارانه تسهیلات گردشگری از سال 93 در استان قم خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم٬عیسی رضایی، مدیرکل این استان، امروز چهارشنبه مورخ 20 دی 196 در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم که در تالار امام جواد استانداری قم برگزار شد اظهار کرد: از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سه تکلیف حمایت از صنایع دستی٬حمایت از هتل‌سازی و حمایت از گردشگری ابلاغ شده است.

او ادامه داد: از سال 92 تا 94 در استان 100 پروژه با دو هزار تخت به نتیجه رسیده و  226 میلیارد تومان با هزار و 474 نفر اشتغال ثابت سرمایه گذاری در این سالها صورت گرفته است

او افزود:  در سال 95 در استان قم 26 پروژه با 250 اتاق به نتیجه رسیده است که  124 میلیارد تومان هزینه و هزار و 200 نفر اشتغال ثابت داشته است

او با اشاره به پروژه های در حال ساخت اظهار کرد: 27 هتل٬هتل آپارتمان و مهمان پذیر٬21 مجتمع گردشگری و دو منطقه نمونه گردشگری در حال احداث داریم که در مجموع 50 پروژه با سرمایه گذاری 2388 میلیارد تومان٬هفت هزار اشتغال ثابت و هشت هزار تخت اقامتی را شامل می‌شود.

رضایی گفت: برای به نتیجه رساندن این پروژه‌های نیمه کاره در عرصه گردشگری استان قم نیاز به 878 میلیارد تومان تسهیلات است.

او با اشاره به ایجاد 11 هزار تخت اقامتی در استان قم در دوران دولت تدبیر و امید ابراز داشت: در این زمینه 28 درصد رشد داشتیم و در چهار سال آینده هم هزار و 145 تخت ایجاد می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی قم گفت:  پنج هتل پنج ستاره در شهر قم در دست ساخت است که از این تعداد، دو هتل پنج ستاره با پیشرفت فیزیکی 25 درصد است.

او با اشاره به چهار مورد صدور مجوز بومگردی در سال گذشته خاطرنشان کرد: شهرک سینمایی نور٬جهاد دانشگاهی در جنت آباد٬کاروانسرای پاسنگان و چند خانه تاریخی در روستای دولت آباد از این جمله هستند.

او در پایان گفت: از سال 93 تا کنون یک میلیارد تومان یارانه تسهیلات گردشگری در استان قم پرداخت شده است و در سال گذشته نیز 10 پروژه از محل صندوق توسعه ملی برای اخذ تسهیلات معرفی شدند.