15درصد زائران عراقی برای درمان به ایران می آیند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سعید اوحدی معاون سرمایه‌گذاری وبرنامه ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه سالانه دو میلیون ۴۰۰هزار زائر عراقی به ایران سفر می‌کنند اظهار کرد: حداقل ۱۵درصد برای درمان به ایران می‌آیند با ظرفیتی که در قم داریم می‌توانیم از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم: سعید اوحدی، در نهمین جلسه ستاد فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی  قم  که روز چهار شنبه مورخ 20/10/96  با حضور همه مدیران دستگاه های اجرایی واستاندار در تالار امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد گفت: قوانین بسیار خوبی در کشور برای توسعه گردشگری داریم که بسیاری از این ظرفیت‌ها بازگو نشده است

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از فعالیت سامانه بهین‌یاب برای بخش گردشگری از ابتدای دی‌ماه خبر داد وافزود: کاهش آمار بیکاری در استان قم نشان دهنده تلاش سنگینی است که مدیران داشته‌اند.

او ادامه داد: با این حال نباید تلاش را متوقف کنیم چرا که حتی یک درصد بیکاری هم باید برای ما دغدغه باشد چرا که به اقتصاد و معیشت مردم وابسته است.

او با بیان اینکه ایران درزمینه بوم گردی وطبیعت گردی ظرفیت های بسیاری دارد افزود: کشوری مانند مالزی که دارای آب وهوای  نا مناسب استوایی است  اما در بحث جذب گردشگر بسیار موفق عملکرده به طوری که یک کشور 30میلیونی سالانه 40ملیون گردشگر دارد واز ما خیلی جلوتر است.

او با  بیان اینکه طبق برنامه افق 1404و تاکیدات مقام معظم رهبری باید جذب گردشگر به 5 برابروضعیت فعلی شود  افزود: هم اکنون ما دارای 22اثر ثبت شده جهانی هستیم هم در زمینه تبلغات برای جذب گردشگر این فرصت ها را به خوبی معرفی نکرده ایم.

اوحدی دریاچه نمک قم را از دیگر ظرفیت های جذب توریست و گردشگر عنوان کرد وگفت: خوشبختانه برای استفاده از ظرفیت دریاچه نمک سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده است.

او با اشاره به استقبال کشورهای کره جنوبی ، قطر و عراق برای همکاری وبرقراری روابط با ایران اظهار داشت: در شرایط فعلی فرصت خوبی ایجاد شده است تا گردشگری ایران را فعال کنیم دولت هم برای ارائه تسهیلات آمادگی دارد تا از طرح ها استقبال کند.

او با بیان اینکه راهبرد اقتصاد مقاومتی تنها راه حل نهایی برون رفت از مشکلات کشور خواهد بود ابراز داشت: در این عرصه فرصت‌های بسیاری هم داریم.

اوحدی با اشاره به تلاش دولت دوازدهم در عرصه اقتصادی گفت: جلسه‌ای با حوزه معاونت سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی و بانک عامل داشتیم و در همان جلسه مصوب شد که در سال ۹۷به دلیل مزیت‌هایی که تسهیلات صندوق توسعه ملی دارد؛ اعتبار این صندوق برای تسهیلات گردشگری ۳۰۰درصد افزایش پیدا کند و هزار میلیارد تومان تسهیلات حوزه گردشگری پرداخت شود.

او با اشاره به اینکه از اول دی‌ماه حوزه گردشگری بعد از دو سال وارد سامانه بهین یاب شد خاطرنشان کرد: یکی از موانعی که برخی کارآٰفرینان از تسهیلات استفاده نمی‌کنند سود تسهیلات است. در سامانه بهین یاب سرمایه‌گذاران می‌توانند از هشت درصد یارانه سازمان گردشگری استفاده کنند.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه قم می‌تواند در مسیر صنایع دستی و گردشگری تحرکات خوبی داشته باشد گفت: اعتبار بسیار خوبی هم برای صنایع دستی و بومگردی در مناطق روستایی گذاشته شده که استان قم باید این موضوعات را پیگیری کند.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تأکید بر اینکه تنها راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی است تصریح کرد: تجربه ۳۹ساله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که باید در این عرصه تلاش کنیم.